Beszélgetés Recordsoffanni-val (Horváth Fanni)

 A boldogság az iszonyat áramszünete.

                                                                           (Szabó Magda)

1. Mit jelent számodra nőnek lenni, miben éled meg a nőiességed?

"Hm..Ez a fogalom számomra szinte egy 360 fokos fordulatot vett az elmúlt évek alatt. Korábban úgy gondoltam, hogy nőnek lenni annyi, hogy adunk a külsőnkre és az általános "női" feladatoknak eleget teszünk. Mostanra rengeteget tanultam magamról és rájöttem, hogy nekem a nagybetűs NŐ az olyasvalaki aki mer önmaga lenni. Aki nem a másik igényeihez igazítja a személyiségét és a külsejét. Aki magabiztosan és értékei teljes tudatában létezik. Nőnek lenni az egyik legcsodálatosabb dolog a világon. Amikor elkezded lebontani a társadalmilag elvárt normák évszázados falait magad körül, amikor feszegeted a saját magad által húzott határokat és a félelem ellenére kilépsz a komfort zónádból..na az igazán menő dolog. 
Rájöttem, hogy a nőiesség belülről fakad. Nem feltétlenül a smink, vagy egy csinos ruha az amitől a nő, nőnek érezheti magát. Ez egy sokkal intimebb dolog annál. Nekem el kellett fogadnom számos olyan tulajdonságomat, amiről azt gondoltam hogy kislányos és éretlen. S mivel ezeket a tulajdonságokat megbélyegeztem, elvettem annak a lehetőségét, hogy valóban kifejlődjön a felnőtt Nő énem. Amikor viszont elkezdtem befelé figyelni és azzal foglalkozni hogy Én ki vagyok és Én mit érzek, s nem mások szemén keresztül láttam magamat, akkor következett be a változás. 
Erősnek érzem magamat és átölelem a nőiségemet minden apró aspektusával együtt. "

2. Hogyan éled meg az érzéseid, hogyan kezeled a nehezeket?

"Nem vagyok a legjobb példa ezen a téren. Ha valami traumatikus esemény történik velem, bezárok és magamba szuszakolom a fájdalmat. Habár ebben is fejlődtem és kisebb nagyobb sikerrel, megosztom az érzéseimet a környezetemmel, de még mindig bekapcsol az a kis csengő az agyamban, hogy nem akarom másra zúdítani a gondjaimat, bajaimat. Ugyanakkor tisztában vagyok azzal, hogy nem őrizgethetem hosszú évekig a traumákat, hagynom kell hogy keresztül áramoljanak rajtam, aztán el kell engednem őket. 
Ami fizikailag nagyon sokat segít az a séta. Ha frusztrált vagyok és ki akarom billenteni magam a hétköznapok mókuskerekéből, akkor elmegyek sétálni. Berakom a fülesemet és a hangulatomhoz illő kedvenc zenéimet és szabad folyást engedek a gondolataimnak. Utána mindig jobb."

3. Karrieristának tartod magad, ha igen miben nyilvánul meg?

"Mondhatom azt inkább, hogy hobbistának tartom magamat? Tudom, hogy ilyen szó nem létezik, de remélem érted, hogy mire gondolok. Szeretem a munkámat, de tudom, hogy nem vágyom arra, hogy sikereket érjek el. Virágkötő vagyok egyébként és szeretem a kreatív és biztonságos közegét. Viszont ez a szakma nem ösztönöz arra, hogy megmutassam magamat benne. Helyette vannak olyan hobbijaim amelyek igenis ösztönöznek és fejlesztenek. Ezekben a hobbikban sokkal inkább vágyom a siker elérésére. "

4. Mit gondolsz a nők helyzetéről, egyenlőségéről stb?

"Azt gondolom, hogy ez még mindig tabu témának számít. Talán már át is billent a mérleg túlsó felére és az én tapasztalataim alapján aki feministának tartja magát arról azt feltételezik hogy férfigyűlölő. Legalábbis ez a benyomás ért engem a magyar társadalomból. Én feministának tartom magamat és azt gondolom, hogy ezt el is lehet túlozni. Szeretnék olyan nő lenni, aki kiáll a nőtársai mellett de mindeközben nem nyomja el a férfiakat. Hiszek a férfi és női szerepekben, de azt is tudom, hogy vannak olyan elavult sémák amelyektől jó volna megválni.
Viszont a túlmodernizálást sem tartom jónak, mert akkor elveszíthetjük a férfi-női kapcsolatok lényegi esszenciáját. 
Természetesen az elmúlt hetven évben rengeteget javult a nők helyzete és sokat fejlődött a társadalom, azonban nem vagyok biztos abban, hogy a nő és a férfi valaha teljesen egyenlő tud lenni."

5. Hiszel a klasszikus családképben?

"Alapvetően jó dolognak tartom a klasszikus családképet. Az egyik fél gyermeket nevel, a másik fél dolgozik. Azonban ez a mai világban már elég nehezen tudja megállni a helyét. Illetve ahhoz, hogy egy egészséges világlátással és gondolkodásmóddal rendelkező gyermek cseperedhessen fel, mind a két szülőnek részt kell vennie a gyermeknevelésben. "

6. Mit gondolsz, mitől lesz igazán vonzó egy nő?

"Szerintem attól, hogy magabiztos. Nem nagyképűen és lenéző módon, hanem úgy hogy tisztában van a negatív és pozitív tulajdonságaival, elfogadja azokat és bátran éli az életét. Ezen felül a személyiségét kifejezi a viselkedésében, a cselekedeteiben és a külsejével is."

7. Milyen nőnek látta magát a jövőbe révedve a kicsi Fanni?

"Haha..
Hát a kicsi Fanni romantikus filmeken nőtt fel ezért onnan merítette minden tudását a nőiséggel kapcsolatban. A romkomok egyébként a mai napig a kedvenceim, a maguk egyszerűségével és idealizált világképükkel. 
Amit viszont leszűrtem belőlük és magamévá tettem az nem főleg az volt, hogy a hősnők a végén rátalálnak a szerelemre, hanem az hogy mernek bátrak lenni. Kilépnek a komfort zónájukból, az álmaik után mennek és még ha hibáznak is útközben, elérik a céljaikat. Szóval egyszerre láttam magamat a jövőben mint esküvőszervező, marketinges, nyomozó, újságíró és még sok más. 
Egyvalami biztos: szabadnak láttam magamat és olyasvalakinek, aki bátran vállalja önmagát a hibáival együtt. "









 

Megjegyzések