Könyvajánló kicsit másképp :) Meghan March : Vigyél magaddal!

                 Vigyél magaddal!

                                                                          Meghan March

    "A tengerparton szerettünk egymásba, a mennyországban házasodtunk össze, és minden tökéletes volt. Az az minden tökéletes lett volna, de a boldogító igen sajnos nem garantálja, hogy hogy boldogan élünk, amíg meg nem halunk. Két évvel később szinte magunkra sem ismerek. Ideje változtatni. Vissza kell térnünk a mennyországba."
   Bár nem szeretek meggyőzni senkit a személyes álláspontomról, de ez kikívánkozik: Minden percét imádtam, mert intenzív, szenvedélyes, egyedi és meghökkentő történet.
   A következőkben öt nyomós érvet szeretnék felhozni, hogy miért is OLVASD EL EZT A KÖNYVET és mindeközben kicsit belevonni a saját nézeteim, bemutatni ezt a bámulatos történetet, de szigorúan NEM spoilerezni.

Number 1, A szereplők:

   Az az helyzet, hogy nekem minden könyv során kialakul egy kedvenc karakterem, és egyébként  nem mindig a pozitív hősök, mert izgalmasnak tartok egy esendő emberi karaktert is, valahogy élőnek érzem, átérezhetőbbek az érzései, izgalmasabb megfejteni a tettei mögött meghúzódó gondolatokat. NADE itt,itt a lehető legnagyobb mértékű düh volt bennem a cselszövők iránt és a legmélyebb szeretet a két pozitív, de mégis emberi és komplex karakter iránt, aki egyébként egy házaspár. Ami a legjobban tetszik a könyvben az az, hogy a két főhöz kapcsolatában mennyire erőteljes a nő és a férfi is. Dane egy ízig vérig pasi, megtestesíti azt a hős, amire minden nőnek szüksége van, első sorban azért mert Kat, aki egy igazán céltudatos és erős személyiség nőnek érezheti magát mellette.
Mégis esendőek, mégis elbuknak a házasságukban, de vajon miért?
Number 2, Az alapstory: 
   A mű Kat gondolataival indít, amiből megtudjuk, hogy a elromlott házasságát akarja megmenteni, miközben bemutatja, régen mennyire nagy szerelemben éltek. De az, hogy miért romlott ez a csodás szerelem meg csak idővel tudjuk meg. Egy biztos ez a két ember a traumáival együtt, a hibáival együtt imádják egymást és én végig drukkoltam nekik.
Number 3, A csattanó: 
   Rendben van, hogy ez egy tök cuki történet, de van egy pont, ahol cseppet sem úgy jellemezném, hogy cuki. Sőt, teljes mértékben felborítja az elképzeléseim. 
Félelem, harag és egyben imádat van az emberben a csattanó után és még itt sem érnek vége a fordulatok és a meglepetések, az egész könyv egy nagy titok tárház. 
Number 4, A hangulat:
   A regény első részében tényleg elutazunk egy csodás tengerpartra és szinte magunkon érezzük a homokot, a napot, érezzük a koktélok és a tengeri ételek ízét, a napfelkelte szépségét.
Majd amikor Dane mesél az átélt kalandjairól a férfi monológjaiból a világ minden szegeltébe el tudunk utazni.
Number 5, A tanulság:
   Az a legklasszabb ebben a könyvben, hogy megengedi, hogy az emberek hibázzanak, ez nem egy tipikus love story, ahol mindenki tudja a dolgát és egy álomvilággal áltat. Ez bizony a szerelem hétköznapi, árnyékos oldalát is bemutatja. Mind a két szereplőnek meg kell tanulnia úgy szeretni, hogy a másik azt érezze, meg kell tanulniuk dolgozni a hiányosságaikon, de a legszebb az egészben, hogy mindez megéri.
Felvetette bennem a kérdést, hogy én magam megtalálom-e majd azt akiért megéri? Te megtaláltad, kedves olvasó?

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések