Az elengedés művészete, avagy neked még mindig nincs senkid?
„Az élet művészete: egyensúlyozás az elengedés és a ragaszkodás között." Henry Ellis
Mielőtt neki kezdetnél elolvasni mindazt a gondolategyüttest,
amelyet az elengedésről írok Neked, tudd, hogy itt nem fogsz találkozni
bűntudatkeltő, szúrós megjegyzésekkel, ennek a néhány gondolatnak nem az a
célja, hogy nyomást helyezzen Rád, hanem csupán annyi, hogy közelebb vigyen
önmagadhoz és adjon Neked néhány percnyi én-időt, ami alatt kicsit a lékedbe
tekinthetsz és törődhetsz magaddal.
Ha egy valamit választhatnék, amit igazán utálok és mégis rettentően jellemezi a társadalmat, az a NYOMÁS. Nyomás és elnyomás, kéz a kézben járnak. Nyomást érzünk arra, hogy jól nézzünk ki, de közben legyünk igaziak is és önmagunk. Nyomást érzünk, hogy óriási társadalmi életet éljünk, akkor is, ha mi a kis társaságokat kedveljük, arról már nem is beszélve, ha valaki szeret egyedül lenni, az már félig őrült. Nyomást érzünk arra, hogy parti-állatok legyünk, de mégis legyen meg bennünk a komoly elhatározás és érettség a családalapításra. Nyomást érzünk, ha fiatalon leszünk anyukák, mert hát mégis milyen nő az ilyen? Ugyanakkor mekkora karrierista állat az a társadalom görbe tükrében, aki harminc éves korában még dolgozni vágyik, sőt talán nem is akar gyereket, na ez már tényleg felháborító, mégis hogy képzeli, hogy erről nem kérdezi meg a nagyvilágot?! És azok az emberek, akik mindezeken megbotránkoznak, még komolyan is gondolják, úgy érzik, teljes joggal véleményt formálhatnak, de persze ők nem akarnak semmibe beleszólni és csak jót akarnak. Szóval a nyomás. A nyomás ott néz vissza rád reggelente a tükörben, ahogy te ott állsz csipás szemmel előtte és azon gondolkodsz mégis mi baj van Veled? Elárulhatok egy hatalmas titkot: semmi.
Amikor az ember szerelmes lesz, akkor a környezete általában kíváncsi lesz az virágzó szerelemre, ha az embernek sok partnere volt akkor azért, ha pedig kevés, akkor pedig pont azért. Ennek függvényében pedig kialakulnak a különféle históriák az emberről, olyan színben és formátumban, hogy még mi is meglepődünk. És akkor kezdődik a nyomás:”túl jó hozzád” „nem elég jó hozzád” „miért nem teszed ki facebook-ra, szégyelled?” „szereted? ugye szereted már?” „ki mondta ki hamarabb, hogy szereti a másikat?” „ugye boldog vagy? boldognak kell lenned! mindig!” „mikor költöztök össze?” „mikor kéri meg a kezed?” „mikor jön a gyerek?” „mikor jön a következő?” „miért veszekedtek?” „miért nem veszekedtek?” és sorolhatnám.
Sokszor iszonyatosan nagy
munka elengedni valakit. úgy igazán felgyógyulni egy szakításból, de mégis
szükségszerű. Tudunk kell, hogy egyetlen személy sem a tulajdonunk és bár
összeköt minket vele egy láthatatlan fonál, a szeretet, mégis egyre csak
halványodik és egyszer csak teljesen elengedjük a fonal hozzánk eső részét.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése