Számomra nőnek lenni azt jelenti, hogy....

 „Anyukám azt mondta: "Drágám, keress egy gazdag férfit és menj hozzá feleségül!" Én erre azt feleltem: "Anya, én is "gazdag férfi" vagyok!" Cher

Úgy gondolom, a fenti idézet kiválóan tükrözi a mai nők helyzetét. Teljesen felborultak ugyanis a férfi és női szerepek, már nem ugyan az a felállás egy családban, de akárcsak egy párkapcsolatban sem, mint korábban. Hirdetjük a férfi és női egyenlőséget, de vajon valójában megvan a szó legnemesebb értelmében az egyenlőség? 

 1. Nőnek lenni számomra gondoskodást jelent

Úgy gondolom, ha én az etalon nőt, a példaképet kell elképzelnem, akkor az édesanyám.  Ő az, aki számomra megtestesít az igazi nőt, mely leginkább a gyöngéd gondoskodásban nyilvánul meg. Ha gyermekkorunkra gondolunk, mi szerencsések, mert ezt sajnos nem minden kisgyermeknek van lehetősége megtapasztalni, akkor igaznak vélhetjük, hogy olyan gyöngéden senki sem tudott megsimogatni, mint az édesanyánk. Úgy senki sem tudott ápolni, a gyógyteája senkinek sem volt olyan finom, mint neki. Senkinek sem volt olyan megnyugtató elpanaszolni a szívünket nyomó kisgyermeki bánatunk, mint neki. Ezt a gondoskodást szeretném majd én is átadni a gyermekeimnek a jövőben, ha anyává válok. Ha pedig anya vagy és olvasod ezeket a sorokat, akkor tudd, hogy jól csinálod, mert a te vagy egyedül jó a kisbabádnak, amire szüksége van, az csakis te vagy, a tévedéseid ellenére is, amelyek teljesen természetesek és emberiek. 

2. Nőnek lenni számomra erő: 

A március az endometriózis hónapja, amelyre idén különleges figyelmet igyekszem szentelni, megállni egy kicsit, akkor is, ha ez nekem most egy sűrű időszak, és elgondolkodni azon, hogy mit tehetnék a női egészségem fenntartásáért. Fantasztikus nők, hatalmas küzdelmeiről olvashatunk egy endometriózissal foglalkozó kampány kapcsán, amely nekem is erőt ad. Borzalmas érzés lehet küzdeni egy olyan betegséggel, amely megnehezíti azt, amelyre a legtöbb nő vágyik, mégpedig az anyává válást, a gyermekvállalást, hogy hány fájdalmas beavatkozáson kell keresztül menniük úgy, hogy nem tudják, meglesz-e a gyümölcse és nagyon sokszor csalódniuk kell. A fájdalmas menstruáció nem oké, nem hiszti, hanem egy tünet. Mielőtt ítélkezel egy nő felett, vagy magad felett akár nőként, tudj meg többet a testedről és légy sokkal megértőbb másokkal és saját magaddal is.

 3. Nőnek lenni számomra öröm: 

A maga számtalan nehézségével együtt nőnek lenni egy valóságos csoda. Csoda az, ahogy képesek vagyunk el élet kihordani, növeszteni, életet adni neki és életben tartani. Csoda az, ahogyan egy anya szeretni tud. Csoda az, ahogyan egy nő gondoskodóan tud szeretni egy férfit, ahogyan képes az empátia egyik legnemesebb módjára, csoda az a fajta kommunikációs készség, amellyel egy nő rendelkezik. Öröm az öngondoskodás, ahogyan veszel egy forró zuhanyt, gondoskodsz a testedről, szereted azt és táplálod. Csoda az, ahogy meg tudjuk élni a nőiességünk, rejtőzzön az akár a hangunkban, a mozdulatainkban, az illatunkban, vagy a tekintetünkben. Emlékezz mindig arra, hogy vannak országok, ahol ez az ajándék nem adatik meg a többi nőtársunknak.



 



 

 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések