Amit magadért tehetsz a rossz napokon....

 A kép, de ezt talán már mondani sem kell, vagy éppen nem lehet mondani elégszer, amelyet a közösségi média puccos és tökéletes világa mutat, torz világ, hazugság. Azért nézzük mégis és hagyjuk, hogy manipulálva legyünk, mert ez eltereli a fókuszt a saját életünkről, a valóságról. Gondoljunk csak bele, unatkozunk egy társaságban, elővesszük a telefont, kínos a csend elővesszük a telefont, zavar valami, haragosak vagyunk, elővesszük a telefont. De ugyan ez a helyzet a motiválatlan napjainkon is, amikor nem hogy edzeni, kreatívkodni, de még a mindennapi kötelezők ellátásához sincs hangulatunk. Előkerül a telefon, elsuhan a napunk és még nyomasztóbb érzésünk lesz a nap végére még attól is, hogy kicsúszott egy nap a kezünkből. Ahhoz, hogy szomorú légy, dühös, nyűgös, kedvtelen, nem feltétlenül kell történjen semmi rossz. Természetes az is, ha úgy ébredsz, hogy ma semmi sem oké, bajod van a külsőddel, az életeddel, de még a nap sugaraival is. Ez nem azt jelenti, hogy hálátlan vagy, lehet csak elfáradtál, kiégtél, vagy vannak benned olyan mélyen sunyi módon meghúzódó érzések, hogy te magad sem tudod mi az oka, de nem érzed jól magad. Ezeken a napokon tudsz tenni magadért és fontos is, hogy tegyél. Alul értékeljük a jó közérzetet, pedig rettentően fontos. 

1. A tested a barátod: 

Máskor is, de ezeken a napokon még inkább igyekszem tenni a testemért, hogy jól érezzem magam a bőrömben, egészen egyszerű dolgokkal akár. Egy melege fürdő, hosszú zuhany, számomra kedves illatú tusfürdő. Finom és egészséges ételek, amelyek úgy okoznak örömet, hogy kíséri őket a gondolat, hogy jót tettem velük a testemnek, nem nehezítenek el és mégis jó ízélmény volt. 

2. Csak ami jól esik, azt csináld:

Tudom, vannak napok, amikor ez egy édes álom marad, de akkor is szakíts magadra legalább 1-2 órát, vagy tűzz ki egy én-idő napot, amikor ezt megteheted s csak azt tégy, ami a lelkednek jól esik. Péntek este van? Na és? Ha neked az esik jól, hogy otthon legyél a pároddal, a barátaiddal, a családdal, egyedül, teljesen mindegy, tégy úgy. Az életünk óriási részét a munkában töltjük, ne hagyjuk hogy a külső ingerek és elvárások határozzák meg a szabadidőnket is. 

3. Természet

Ha van akárcsak egy kis időd is, menj ki a természetbe, járj mezítláb a füvön, behunyt szemmel napoztasd az arcod, hallgasd a madarakat, engedd, hogy egy kicsit elcsendesedjenek a gondolataid és tudj befele figyelni, ne feledd ami jó a testi egészségednek, az jó a lelki, mentális egészségednek is. 

4. Ha leírod, valóságosabb

Évek óta, kisebb nagyobb szünetekkel írok naplót, hála listát, terveket jegyzek fel és bármilyen banálisnak tűnik, rengeteget segít. Segít a jelenben lenni, segít tisztázni a fejemben a felhalmozódott gondolatokat, segít feldolgozni a nehéz érzéseket. Olyan érzés kiírni magamból a fájdalmat, dühöt, örömöt, mintha anélkül találnék megértésre, hogy bárkinek el kellett volna mondanom, ami bennem van. Mert tényleg rettentően fontos, hogy egy szerettünknek kibeszéljük a lelkünket, de sokszor nem akarunk elmondani semmit sokszor csak magunkban akarjuk megemészteni, amit érzünk. 





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések