A tested akkor is készen áll a nyárra, ha nem tökéletes!
Ahogy közeledett a nyár, s bennem egyre inkább nőtt a szorongás az államvizsga miatt, találkoztam itt-ott különböző motivációnak szánt mondatokkal a közösségi médiában. "Még van időd, hogy kidolgozd a nyári testet!" "Már alig maradt időd, hogy igazán jól nézz ki a strandon, dolgozz rajta!" "A te tested készen áll már a nyárra!" Ahogy ezekkel találkoztam valahogy éreztem, hogy valamiért helytelennek gondolom őket, de nem tudtam eldönteni, hogy miért.
Aztán ahogy tornyosultak a feladataim és úgy éreztem bármennyit is tanuljak, nem tudok semmit, ráadásul a szociális életem eléggé megsínyli ezt az időszakot, a barátaimnak minden alkalommal nemet kell mondanom, sőt még a családomra is morzsányi idő jut és...és igen, még a testem sincs top formában és jön a nyár, és, és és és-ek sorozata. No, ekkor jött az a bizonyos aha-élmény, hogy miért is tiltakozott a lelkem ezek ellen a furcsa internetes motiváló mondatocskák ellen. Nem, nem azért mert lusta voltam mozogni és bűntudatot keltettek bennem, nem is azért mert irigy voltam azokra, akik nem voltak lusták tenni a testükért. Ismerem magam és tudom, engem más teljesítménye elképesztően tud motiválni, mintsem önvédő irigykedésbe kezdjek. A körítéssel van a baj, a tálalással, a megfogalmazással. Tudom, hogy fontos a testmozgás és ezek a sorok nem is a sport ellen szólnak. Sőt. Csak egész egyszerűen, nem tartom egészségesnek, hogy kiírogassuk a közösségi fórumaikra, hogy a női test mikor, hogyan és milyen formában áll készen a nyárra. Nagyon klassz dolognak tartom, ha valaki mozog és ezt megosztja az interneten, mert ez igenis motiváló. De nem tartom helyesnek ezt a fajta érzelmi nyomást, már már bántalmazást, ha nem is szándékos.
Nekem, neked, sem senkinek nem dolga az, hogy megmondjuk kinek áll készen a teste a nyárra. Elfeledkezünk róla, hogy az emberek többségének vannak gondjai a testével, csak a szűk környezetemből fel tudok legalább fél tucat nőt, aki azért nem megy strandra, mert szégyelli a testét. A világon számtalan nő szül nyáron és szülés után egyértelmű, hogy sebezhető az ember lánya és ebben az értelemben egyáltalán nincs nyári teste, de lehet-e egyáltalán ilyet mondani úgy, hogy valakinek a teste ekkora csodát művelt? A világon számtalan nő küzd hormonális problémákkal, ami miatt nem áll készen a teste a nyárra, mégis elképesztő miket győz le, milyen káoszban teremt harmóniát a nő szervezet, akkor mégis hogy mondhatjuk azt, hogy ez a test, ez a csoda, nem áll készen a nyárra? A világon számtalan nő, férfi, gyerek küzd cukorbetegséggel, ezért nem áll készen a nyárra, mégis olyan krízishelyzetekben tartja őket életben, hogy az bámulatos. Most akkor hogy is állunk ezzel a summer body-val?
Kedves olvasó, tudd, hidd, érezd, hogy a tested, a te gyönyörű és páratlan csodád, készen áll a nyárra, és minden egyes évszakra és csak azért, mert az internet ezzel bombáz bennünket, még nem kell rejtegetnünk a tökéletlenségeinket, mert azok igenis normálisak és sokkal gyakoribbak, mint hinnéd!
Megjegyzések
Megjegyzés küldése