Top könyv 2023-ból
"A regényírás vagy a regény olvasása valamiképpen a valóság visszautasítása, ez kétségtelen. De e visszautasítás nem holmi szökés." Albert Camus
- Minden tökéletesed (All Your Perfects) - Colleen Hoover)
Amikor megfogtam ezt a könyvet a boltban, arra gondoltam, én már kinőttem a tinikönyvekből, bármennyire is felkeltette a figyelmem. Aztán napokkal később szembe jött velem mindenhol. Az i-re pontot egy fantasztikus könyvértékelős videó tette, és akkor eldöntöttem, hogy megveszem. Semmi sem lehetett volna ennél jobb választás, mert bár iszonyúan szeretem ezt a három könyvet, mégis ez áll hozzám a legközelebb. Gyönyörű a megfogalmazás, mély gondolatok vannak benne, őszinteség és hitelesség árad belőle. Ez az az eset azt hiszem, amikor együtt lélegzel a könyvvel. Szeretem a nem mindennapi történeteket és ha vegyül benne pszichológia, akkor az már a csúcsok csúcsa. Egy nagyon különleges házasság története ez, ahol végigkísérhetünk számtalan mélységet és magasságot, amelyet a gyermekvállalás problémái, illetve a meddőség okozhat. Élmény volt ez az olvasmány és csak ajánlani tudom, ha valaki érzelmes, mély történetet keres szerethető és tökéletlen karakterekkel.
- Velünk véget ér (It Ends With Us) Colleen Hoover)
Úgy néz ki, az írónő elég nagy főszerepet kap ebben az ajánlóban, de ennek az is lehet az oka, hogy őt idén "fedeztem fel". Ez a könyv sem kevésbé mély, de teljesen más megközelítésben, ugyanis ennek fő témája a családon belüli erőszak és a legmegdöbbentőbb, hogy az olvasó is sokszor "manipulálva van", nehéz eldönteni, hol a határ, mi is történt valójában. A könyv címe nagyon fontos jelentéssel bír, viszont csak a történet végén derül ki, hogy miért is? Számomra nagy úttörő ez a könyv, amelyben újra bebizonyosodik, hogy a nők milyen hatalmas ősi erőkkel bírnak, főleg, ha a gyermekükről van szó. A könyvnek egyébként van folytatása is, de az nem nyerte el az én tetszésem. Nagyon vártam és kíváncsi voltam rá, de az első klasszisokkal jobb nála és sokkal minőségibb olvasási élmény volt.
- Merkúr a retrográdban- Szentesi Éva:
Szentesi Éva könyvei azok, amelyekért akkor is merek kezeskedni, ha még nem is olvastam őket, annyira szeretem az írónőt. Az ironikus, szarkasztikus, elgondolkodtató társadalomkritikáinak van egy olyan hangulata, amelyek búvóhelyet képeznek az olvasónak. Emberileg is felnézek rá, mert miközben a rák ellen küzdött az életéért, ő akkor is tudott adni másoknak a könyveivel. A Merkúr a retrográdban című könyve nagyon egyedülálló, mert voltak benne annyira mély és szívszorító részek, amikor le kellett tennem a könyvet. Őszinte megélései a magányról, a gyászról, a szerelemről, az önkeresésről. Nehéz szavakkal illetni ezt a könyvet azon kívül, hogy fantasztikus, mert ez átélendő könyv, minden sora ég, belénk ég.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése