Beszélgessünk az újrakezdésről!

 „Kívánok neked mindent, ami csak jó – kiváltképp az újrakezdés képességét. Tanulj a szomorúságból és a hibákból! Aztán indulj tovább! És mindenekelőtt kívánok neked bátorságot! Ez a bölcsője minden másnak!” (Pam Brown)

 Néhány éve kiemelt helyet foglal el a szívemben az újrakezdés szülte reménység. Szeretem azokat a könyveket, amelyek emberi sorsokat mutatnak be, s még jobban azokat, amelyek valamiféle újrakezdésről, s ennél fogva az emberi lélek újrateremtéséről szólnak. Ugyanis nincs vigasztalóbb gondolat annál, hogy az élet központozása újrateremthető. Pont, pont, vesszőcske..mondjuk igen korán, és átszövi egész életünk. 

Szeretnék olyan jövőképet megteremteni önmagamban, ahol az újrakezdés fogalma alapvető. Ahol ez az egyik alapszabály, ahol az lehetek aki vagyok: ember. Olvasok, látok életeket és annyival kedvesebb a léleknek látni ezekben a sorsokban a reményt. Míg élünk átsétálunk nehéz állomásokon, sok, hozzám közel álló ember találkozott mostanában a gyásszal, ami számomra még egy igen megközelíthetetlen téma. Nyomasztó gondolatok sorozata. De ha van lelki erőnk belecsempészni az újrakezdés harmatcseppnyi reménységét, akkor talán egy kicsit könnyebb is lehet. 

Amióta az eszem tudom, szorongó természet vagyok, és aki szorong az könnyen meglátja ott is a végleteket, ahol nincsenek. Bár a döntéseink, a teljesítményünk, a tetteink fontosak, nem lehetnek annyira meghatározók, hogy ne lenne lehetőség az újratervezésre. Van, hogy nincs új vízió, de ki akar az ember kúszni egy szorongó látképből. Ilyenkor nehéz, főleg, ha tervezős típus valaki, ha nehezen engedni ki a kezéből a kontrollt, mégis talán segíthet, ha egy ici-picit kevésbé szorítjuk a biztonsági kötelet. 

Ami ezekben a helyzetekben jót tehet, az a segítségkérés, nem kell semmit egyedül újrakezdeni, mert nem erre születtünk. A segítségkérés nem szégyen, hanem az életbátorság jele. Legyen a segítő egy szülő, egy barát, vagy egy szakember, az, hogy támogatásra van a lelkünknek szüksége, nem gyávaság, hanem természetes emberi igény. 

Fiatalként rémisztő lehet a fordulatváltás jelentsen ez egy költözést, egy párkapcsolat végét, egy kudarcba fulladt vállalkozást, legyen szó bármiről, természetes, ha az ember fél és az is, ha nem tudja milyen intuícióra hallgasson. Nem olyan rég hallottam, hogy igazán a gyomrunkra kell figyelni, megérteni a jelzéseit és ebben most nagyon hiszek. 

Kedves Olvasó, tudd, hogy az újrakezdés nem a hervadásról. hanem az újraébredésről szól. 


 


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések