Beszélgetés Ferenczi Kamillával

  

"Fölépíteni

és belakni magamat

napmintnapmintnap."

                                                                                                      -Fodor Ákos- 

1. Mi az első emléked gyerekkorodból, amikor „kislányoskodtál”, vagy inkább fiúsabb kislány voltál?

"Mindig is egy fiúsabb kislány voltam, de imádtam babázni, a barbie-kat, mindig éneklőst játszottam. Talán az az első emlékem, amikor az első lakásunkban laktam a szüleimmel és a testvéremmel, aki 7 évvel nagyobb együtt játszottam, erre mindig kellemes visszagondolni. Arra is emlékszem, hogy volt egy pici piros magassarkúm és kidobtam az ablakon."

2. Mit gondolsz, mi befolyásolja a nővé válásunkat, a pozitív vagy negatív testkép kialakulását?

"A nővé válás akkor kezdődik, amikor megtetszik nekünk valaki, akkor kezd egy lány maximálisan odafigyelni magára. Nálam így volt 8 évvel ezelőtt. Ami a testképet illeti nekem mindig is testkép zavarom volt, utálok a bőrömben lenni, mert én mindig egy kövérkés gyerek voltam, de idővel sikerült leadni ezeket. Ez is az első fiúval kezdődött a sok sport, az edzéseknek köszönhetően és a stressz, hogy a kiszemelt fiúnak vajon én tetszem-e? Akarj magadon változtatni és akkor menni fog és a social media után nem szabad menni, mert ott megy a kritizálás, de nem ismered a másikat igazán. Magammal még mindig nem barátkoztam meg, de bízom benne, hogy jó úton haladok efelé."

3. Mit gondolsz mi nők, inkább felemeljük, inspiráljuk egymást, vagy épp ellenkezőleg, bántjuk?

"50-50%, sajnos nagyon kevés olyan lánnyal találkoztam, akikkel megértettük egymást és áskálódott. A mindennapokban annyira nem tartunk össze, eltúlozzuk a nők hibáit. És mi lányok szidjuk sajnos egymást testét, én is gyakrabban kapok nőktől negatív kommentet."

4. Miben más a mostani Kami, mint az 5 évvel ezelőtti? Úgy érzed közelebb kerültél önmagadhoz?

"Sokat változtam, nem kerültem közelebb, de nem érdekel már sok mindent, nem vagyok már annyira kis naiv, szerelmes."

5. Mi a véleményed a plasztikáról? Szerinted van olyan, hogy egy nő önbizalmán segít egyetlen dolog megváltoztatása, vagy beszippantja ez a világ?

"A plasztika egy jó dolog, én is meg akarom csináltatni az orrom. Egy életünk van, ha én úgy jobban érzem magam a bőrömben, hogy megcsináltatom valamim, az az én privát döntésem. És nem fog érdekelni más véleménye, hanem örülni fogok a döntésnek, amivel magamhoz közelebb kerültem. De be is tud szippantani, mint pl. a tetoválás, másokon látom, hogy túlzásba esnek, de ha ők jól érzik így maguk, én örülök neki."

6. Mit gondolsz a női előadóknak nehezebb érvényesülni?

"Sokkal nehezebb, sajnos a nőkkel kritikusabbak, a pasiknak mindig igaza kell legyen. Mindenhol nehezebb nőként, de én meg sem próbáltam, és nem is érzem értelmét, hogy küzdjek, nem értékelték a zeném. De nagy nevek is vannak, pl. Tóth Andi, ő is visszavonult, ezek a dolgok össze törik az embert, de úgy kell erre nézni, mint egy hobby-ra. Az emberek és a társadalom nem értékel csomó embert, ezért kell a b terv. "

7. Van/volt olyan női példakép előtted, akire felnéztél, vagy inspirált gyerekként/tiniként?

"Nem volt konkrétan olyan, akire felnéztem volna, vagy példakép lett volna, de persze sok énekesnőt kimagaslónak tartottam. De nem szerettem volna egy után menni. Minden nap próbálok zeneileg fejlődni, mert könnyen ki lehet esni. Viszont sokan finomítottak a stílusomon. De manapság nagyon eltűnt az életemből a zene és élem a real life-ot. "




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések